Orto.Dens

+48 606 434 105

Plac Jaszowskiego 10,
37-300 Leżajsk

Godziny otwarcia

Pn - Śr: 11.00 - 17.00

Cz - Pt: 10.00 - 15.00

Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne


Aparaty zdejmowane


Aparaty zdejmowane stosowane są głównie u dzieci w wieku od 6 - 13 lat. W niektórych wadach zgryzu można je stosować już od 2-3 roku życia. Często leczenie aparatem zdejmowanym jest fazą poprzedzającą właściwe leczenie ortodontyczne aparatem stałym. Powodzenie
w leczeniu aparatem zdejmowanym w głównej mierze zależy od współpracy dziecka oraz regularnych wizytach kontrolnych, na których aparat jest aktywowany, a dziecko motywowane do dalszego regularnego noszenia aparatu.

Najczęściej stosowane aparaty zdejmowane to różnego rodzaju Trainery, Płyty Schwarza ze śrubami i elementami dodatkowymi oraz rzadziej stosowane Aparaty Blokowe.

Aparaty stałe

Aparaty stałe są to aparaty przyklejone do powierzchni zębów
za pomocą systemów wiążących, całkowicie bezpieczne dla zębów i szkliwa. Takie aparaty działają na zęby 24 godziny na dobę i wymagaja aktywacji co 4-6-8 tygodni w zależności od wybranego systemu zamków Występują one w wielu wariantach jako zamki metalowe, kosmetyczne (porcelanowe, szafirowe, hybrydowe), oraz zamki samoligaturujące. Rodzaj zastosowanego aparatu stałego zależy głównie od wady zgryzu, wieku pacjenta i jest dobierany po dokładnej diagnostyce ortodontycznej z uwzględnieniem oczekiwań pacjenta.Jest to system zdejmowanych, przezroczystych nakładek na zęby, łączący w sobie wszystkie zalety aparatów stałych, dający jednocześnie możliwość utrzymania idealnej higieny jamy ustnej i komfortu spożywania posiłków. System Invisalign opiera się na zaawansowanym algorytmie komputerowym z wykorzystaniem obrazu 3D zębów. Ortodonta i technik przygotowują plan leczenia tzw. Clean Check,
na podstawie którego nakładki drukowane są na drukarkach 3D. Pacjent otrzymuje sekwencję nakładek na 2-3 miesiące. Na wizycie kontrolnej dostaje kolejne nakładki i zalecenia. Ilość nakładek i czas leczenia zależą od wady zgryzu i są indywidualnie okreslane w Clin Checku.